Grubu Beşeri Yerli İlaç
Alt Grubu İEGM Tüm İlaç Fiyat Listesi
Firma Abdi İbrahim İlaç San. Ve Tic. A.Ş.
Marka MEGADYN
Etken Madde Kodu SGKFFJ-MULTIVITAMIN+MINERAL Ağızdan katı
Ambalaj Miktarı 60
Ambalaj KUTU/AMBALAJ
ATC Kodu A11AA04
ATC Açıklaması Multivitaminler ve eser elementler
NFC Kodu BC
NFC Açıklaması Ağızdan Katı Film Kaplı Tabletler
Kamu Kodu A10274
Patent Jenerik
Satış Fiyatı 29,99 TL (2 Mart 2020) - Fiyat Geçmişi
Önceki Fiyatı 26,77 TL (18 Şubat 2019)
Kurumun Ödediği 10,02 TL
Reçete Tipi Normal Reçete
Temin İlacınızı sadece eczaneden alınız !
Bütçe Eş Değer Kodu E011C
Durumu Şuan eczanelerde satılıyor.
Barkodu
İlaç Etken Maddeleri

İlaç Prospektüsü

Doz Aşımı

Ferrevit Pronatal Film Tablet; prospektüsünde belirtildiği gibi kullanıldığı sürece, herhangi bir doz aşımı yada entoksikasyon (zehirlenme) olgusu ile karşılaşılmayacağı vurgulanabilir. Ferrevit Pronatal Film Tablet; özellikle bileşiminde bulunan ve yağda çözünen A ve D vitaminleri nedeni ile, çok yüksek dozlarda bir defada yada uzun süre alınacak olursa; söz konusu vitaminlere ait akut yada kronik doz aşımı belirtileri gelişebilir.

A vitamini erişkinlerde bir defada 1.500.000 IU, çocuklarda bir defada 75.000 - 350.000 IU alındığında akut toksisite gelişebilir.
A vitamini erişkinlerde sekiz ay boyunca günde 25.000 IU, çocuklarda birkaç ay boyunca günde 18.000 - 50.000 IU alındığında kronik toksisiste gelişebilir.
A vitaminine ait başlıca doz aşımı belirtileri; baş ağrısı, baş dönmesi, irritabilite, konfüzyon, iştahsızlık, kusma, diyare, deri kuruluğu, görme bozukluğu şeklinde özetlenebilir.

D vitamini erişkinlerde günde 2000 IU'den fazla alındığında, toksisite riskine karşı dikkatli olunmalıdır.

Çocuklarda günde 1800 IU'den fazla D vitamini alımının toksisite belirtilerine yol açabileceği bildirilmiştir.

D vitaminine ait başlıca doz aşımı belirtileri; bulantı, kusma, konstipasyon, baş ağrısı, baş dönmesi, somnolans, iç organlarda (böbrek) kalsiyum birikimi şeklinde özetlenebilir.

Doz aşımı durumunda ilacın kullanımına son verilir ve semptomatik tedavi uygulanır.

Endikasyonlar

Gebelik ve emzirme döneminde artan gereksinim ve yetersiz alım sonucunda ortaya çıkabilen genel vitamin ve mineral eksikliklerinin önlenmesi ve eksikliklere bağlı gelişecek istenmeyen etkilerin önlemesinde.

Farmakodinamik Özellikler

Ferrevit Pronatal Film Tablet; 12 vitamin, 4 mineral ve 3 oligo-element içeren bir multivitamin-multimineral preparatıdır.
Özellikle hamile hanımlar için hazırlanmış bir ürün olan Ferrevit Pronatal Film Tablet; gebelikten önce, hamileliğin tüm dönemlerinde ve emzirme döneminde kullanıma uygundur.

Gebelikten önce: Ferrevit Pronatal Film Tablet anne adayının vitamin gereksinimini karşılar ve vitamin dengesini optimal düzeyde tutar.

Gebeliğin ilk trimesterinde: Ferrevit Pronatal Film Tablet, nöral tüp defekti riskini ve bu dönemde sık karşılaşılan yorgunluk-sersemlik hali-bulantı-kusma gibi hamilelik yakınmalarını azaltır.

Nöral tüp defektleri hamileliğin ilk birkaç haftası içinde geliştiğinden, gebelik öncesi dönem bu açıdan önem taşımaktadır ve gebelik planlayan tüm kadınlara bu dönemde Ferrevit Pronatal Film Tablet desteği önerilebilinir.

Gebeliğin ikinci trimesterinde: Ferrevit Pronatal Film Tablet, artan vitamin gereksinimini anne adayının kendi depolarını tüketmeksizin karşılar.

Gebeliğin üçüncü trimesterinde: Ferrevit Pronatal Film Tablet optimal bir vitamin,mineral, oligo-element dengesi sağlayarak bu açıdan anneyi doğuma hazırlar ve özellikle doğum sonrası dönemde önem taşıyan ve bu dozda iyi tolere edilen demir açısından annenin depolarını çok daha hızlı bir şekilde yeniden kazanmasını sağlar.

Emzirme döneminde: Ferrevit Pronatal Film Tablet anne sütünün kalitesini artırır ve anne sütü ile beslenen bebeğin daha dengeli bir şekilde gelişmesine katkıda bulunur.

Ferrevit Pronatal Film Tablet'in bileşiminde bulunan vitamin ve minerallerin farmakodinamik özellikleri şöyle özetlenebilir:

A vitamini (Retinol): Yağda eriyen bir vitamindir. Organizmada retinanın normal fonksiyonu için gereklidir. Ayrıca kemik gelişimi, testis ve over fonksiyonları, embriyonik gelişim, epitel dokusunun gelişmesi ve farklılaşmasında görev yapar. Eksikliğinde keratomalazi, kseroftalmi ve gece körlüğü gelişir.

B1 vitamini (Tiamin): Suda eriyen Bı vitamini karbonhidrat metabolizmasında rol oynar. Eksikliğinde beriberi hastalığı ya da Wernicke ensefalopatisi gelişir.

B2 vitamini (Riboflavin): Suda eriyen B2 vitamini organizmada normal doku oksijenasyonu için gereklidir. Ayrıca piridoksinin aktivasyonu, triptofanın niasine dönüşümü ve eritrosit bütünlüğünün korunmasında rol oynar.

B6 vitamini (Piridoksin): Suda eriyen B6 vitamini protein-karbonhidrat ve lipid metabolizmasında rol oynar. Ayrıca triptofanın niasin veya serotonine dönüşümünde, glikojenin glikoz-ı-fosfata yıkımında, oksalatın glisine dönüşümünde, santral sinir sisteminde gama aminobütirik asit yapımında ve hem sentezinde görev yapar.

B12 vitamini (Siyanokobalamin): Suda eriyen B kompleks grubu bir vitamindir. Protein-karbonhidrat ve lipid metabolizmasında rol oynar. Ayrıca metionin, folik asit ve malonik asit metabolizması üzerindeki etkilerine bağlı olarak, büyüme, hücre çoğalması, hematopoez, nükleoprotein ve miyelin sentezinde rol oynar.

C vitamini (Askorbik asit): Suda eriyen C vitamini organizmada kollajen yapımı ve doku onarımı için gereklidir. Karbonhidratların kullanımı, lipid, protein ve karnitin sentezi, immun sistem fonksiyonları, serotonin hidroksilasyonu ve kan damarlarının bütünlüğünün korunmasında görev alır. Ayrıca organizmada non-hem demirin emilimini artırır. Eksikliğinde skorbüt hastalığı gelişir.

D2 vitamini (Ergokalsiferol): Yağda eriyen bir vitamindir. Organizmada kalsiyum ve fosforun emilimini ve kullanımını kolaylaştırır. Normal kemik kalsifikasyonu için gereklidir. Paratiroid hormonu ve kalsitonin ile birlikte serum kalsiyum düzeyini düzenler. İnce bağırsaklardan kalsiyum ve fosfor emilimini kolaylaştırır ve kemikten kana kalsiyum geçişine olanak sağlar. Eksikliğinde çocuklarda raşitizm, erişkinlerde osteomalazi gelişir.

E vitamini (Tokoferol): Yağda eriyen E vitamini diyette bulunan selenyum ile birlikte, bir antioksidan olarak hücre membranlarındaki poliansatüre yağ asitlerini ve diğer hücresel yapıları serbest radikallerin hasarına karşı korur. Ayrıca eritrositleri de hemolize karşı koruyucu etkisi bulunur.

Biotin (H vitamini): Suda eriyen B kompleks grubu bir vitamindir. Organizmada protein-karbonhidrat ve lipid metabolizmasında rol oynar.

Pantotenik asit: Suda eriyen B kompleks grubu bir vitamindir. Organizmada koenzim A'nın prekürsörüdür ve protein-karbonhidrat ve lipid metabolizmasında rol oynar. Ayrıca steroidler, porfirinler, asetilkolin ve diğer maddelerin sentezinde rol oynar. Normal epitel fonksiyonu için de gerekli olabileceği bildirilmiştir.

Folik asit: Suda eriyen B kompleks grubu bir vitamindir. Organizmada tetrahidrofolik aside dönüşür ve protein-karbonhidrat-lipid metabolizması ile normal eritropoezde rol oynar.

Nikotinamid (Niasinamid): Suda eriyen B kompleks grubu bir vitamindir. Organizmada doku oksijenasyonu, glikojenoliz, lipid-amino asit-protein ve pürin metabolizması için gereklidir. Eksikliğinde pellegra hastalığı gelişir.

Kalsiyum: Sinir sistemi ve kas-iskelet sisteminin fonksiyonel bütünlüğünün sağlanmasında rol oynayan bir mineraldir. Normal kardiyak ve renal fonksiyon, solunum aktivitesi, kan pıhtılaşması, hücre zarı permeabilitesi ve kapiller permeabilite için gereklidir. Kalsiyum ayrıca, vücuttaki çeşitli nörotransmitterlerin ve hormonların salımı ve depolanmasında, aminoasit metabolizmasında, B12 vitamini emiliminde ve gastrin sekresyonunda rol oynar.

Demir: Vücutta hemoglobin ve ayrıca miyoglobinin fizyolojik oluşumunda temel rol oynayan bir mineraldir. Demir ayrıca, çok sayıda temel enzimatik reaksiyonda kofaktör olarak görev yapar. Bundan başka demir, katekolamin metabolizması ve normal nötrofil fonksiyonunda rol oynar.

Magnezyum: Vücutta normal kemik ve diş oluşumu için gereklidir. Ayrıca, normal kas kasılmasının, sinirsel iletinin ve kalp ritminin düzenlenmesine yardımcıdır.

Fosfor: Vücutta normal kemik ve diş oluşumu için gereklidir. Ayrıca, normal kas kasılmasının, sinirsel iletinin ve kalp ritminin düzenlenmesine yardımcıdır.

Bakır: Vücutta hemoglobin yapımı için gereklidir. Demirin emilimine de yardımcı olur. Normal saç, deri ve göz rengi için gereklidir. Ayrıca antioksidan aktiviteye sahiptir. Serbest oksijen radikallerini nötralize etmek için, vücutta mangan ve çinko ile birlikte görev yapar.

Mangan: Normal büyüme, gelişme ve üreme için gereklidir. Ayrıca, karbonhidrat metabolizmasında görev yapar. Bunun yanı sıra, antioksidan aktiviteye sahiptir. Serbest oksijen radikallerini nötralize etmek için, vücutta bakır ve çinko ile birlikte görev yapar. Çinko: Normal büyüme, gelişme ve üreme için gereklidir. İmmün sistemi destekler. Yara iyileşmesinde rol oynar. Ayrıca, antioksidan aktiviteye sahiptir. Serbest oksijen radikallerini nötralize etmek için, vücutta mangan ve bakır ile birlikte görev yapar.

Günlük Önerilen Alım Miktarları (RDA)

 
A
vitamini
B1 vitamin
B2 vitamini
B6 vitamini
B12 vitamin
Pantotenik asit
Biotin
C
vitamin
D2 vitamin
E
vitamini
Nikotinamid
Folik asit
0 - 6 ay
1875 IU
0.3 mg
0.4 mg
0.3 mg
0.3 mcg
2 mg
10 mcg
30 mg
300 IU
4.5-6.0 IU
5 mg
25 mcg
6 - 12 ay
1875 IU
0.4 mg
0.5 mg
0.6 mg
0.5 mcg
3 mg
15 mcg
35 mg
400 IU
4.5-6.0 IU
6 mg
35 mcg
1 - 3 yaş
2000IU
0.7 mg
0.8 mg
1 mg
0.7 mcg
3 mg
20 mcg
40 mg
400 IU
9.0-10.5 IU
9 mg
50 mcg
4 - 6 yaş
2500 IU
0.9 mg
1.1 mg
1.1 mg
1 mcg
3-4 mg
25 mcg
45 mg
400 IU
9.0-10.5 IU
12 mg
75 mcg
7 - 10 yaş
3300IU
1 mg
1.2 mg
1.4 mg
1.4 mcg
4-5 mg
30 mcg
45 mg
400 IU
9.0-10.5 IU
13 mg
100 mcg
11 yaş üzeri
4000­5000 IU
1.0-1.5 mg
1.2-1.8 mg
1.4-2.0 mg
2 mcg
4-7 mg
30-100 mcg
60 mg
400 IU
12.0-15 IU
15-20 mg
150-200 mcg
Hamileler
4000 IU
1.5 mg
1.6 mg
2.2 mg
2.2 mcg
10 mg
300 mcg
70 mg
400 IU
15 IU
17 mg
400 mcg
Emziren anneler
2000­2500 IU
1.6 mg
1.7-1.8 mg
2.1 mg
2.1 mcg
10 mg
300 mcg
90-95 mg
400 IU
16.5-18 IU
20 mg
260-280 mcg
 
 
Kalsiyum
Demir
Magnezyum
Fosfor
Bakır
Mangan
Çinko
 
 
0 - 6 ay
400 mg
6 mg
40 mg
300 mg
0.4-0.6 mg
0.3-0.6 mg
5 mg
6 - 12 ay
600 mg
10 mg
60 mg
500 mg
0.6-0.7 mg
0.6-1 mg
5 mg
1 - 3 yaş
800 mg
10 mg
80 mg
800 mg
0.7-1 mg
1-1.5 mg
10 mg
4 - 6 yaş
800 mg
10 mg
120 mg
800 mg
1-1.5 mg
1.5-2 mg
10 mg
7 - 10 yaş
800 mg
10 mg
170 mg
800 mg
1-2 mg
2-3 mg
10 mg
11 yaş üzeri
1200 mg
12-15 mg
270-400 mg
1200 mg
1.5-3 mg
2.5-5 mg
15 mg

Hamileler
1200 mg
30 mg
320 mg
1200 mg
2 mg
2.5-5 mg
15 mg
Emziren anneler
1200 mg
15 mg
260-280 mg
1200 mg
2 mg
2.5-5 mg
19 mg

Günlük Alınabilecek Maksimum Miktarlar

A vitamini
B1 vitamini
B2 vitamini
B6 vitamini
B12 vitamini
Pantotenik asit
Biotin
C vitamini
D
vitamini
E
vitamini
10.000 IU
50 mg
200 mg
200 mg
3000 mcg
1000 mg
2500 mcg
1000 mg
800 IU
1200 IU

Nikotinamid
Folik asit
Kalsiyum
Demir
Magnezyum
Fosfor
Bakır
Mangan
Çinko
1500 mg
1000 mcg
1500 mg
65 mg
700 mg
1500 mg
9 mg
10 mg
30 mg

1 tablet ile günlük ihtiyacın karşılanan miktarı (%)

 
A
vitamini
B1 vitamini
B2 vitamini
B6 vitamini
B12 vitamini
Pantotenik asit
Biotin
C vitamini
D
vitamini
E
vitamini
Hamileler
% 100
% 106
% 113
% 118
% 182
% 100
% 67
% 143
% 125
% 100
Emziren anneler
%
160-200
% 100
%
100-106
% 124
% 190
% 100
% 67
% 105-111
% 125
% 83-91

 
Nikotinamid
Folik asit
Kalsiyum
Demir
Magnezyum
Fosfor
Bakır
Mangan
Çinko
Hamileler
% 112
% 200
% 10
% 200
% 31
% 10
% 50
% 20-40
% 50
Emziren anneler
% 95
% 286-308
% 10
% 400
% 36-38
% 10
% 50
% 20-40
% 39

Zehirlenme belirtilerinin görülebileceği miktarlar

A vitamini
B1 vitamini
B2 vitamini
B6 vitamini
B12 vitamini
Pantotenik asit
Biotin
C vitamini
D
vitamini
E
vitamini
21.600 IU
Bildirilme­miştir
Bildiril­memiştir.
500 mg
Bildiril­memiştir.
Bildiril­memiştir
Bildiril­memiştir
Bildiril­memiştir
2000 IU
Bildiril­memiştir

Nikotinamid
Folik asit
Kalsiyum
Demir
Magnezyum
Fosfor
Bakır
Mangan
Çinko
3000 mg
Bildirilmemiştir
2500 mg
100 mg
Bildirilmemiştir
2500 mg
Bildirilmemiştir
Bildirilmemiştir
60 mg

Farmakokinetik Özellikler
Ferrevit Pronatal Film Tablet'in bileşiminde bulunan vitamin ve minerallerin farmakokinetik özellikleri şöyle özetlenebilir:
 
A vitamini (Retinol): Gastrointestinal kanaldan, özellikle duodenum ve jejunumda, emilir. Emilimi için safra tuzlarının, pankreatik lipazın, protein ve yağların varlığı gereklidir. A vitamininin fazlalığı, emilmeyen miktarları feçes ile atılır. A vitamini karaciğerde biyotransformasyona uğrar. Vücuttan feçes ve idrar yolu ile atılır.
 
B1 vitamini (Tiamin): Gastrointestinal kanaldan, özellikle duodenumda, emilir.
Alkol, B1 vitamininin emilimini inhibe eder. İhtiyaç fazlası B1 vitamini, idrar ile atılır. B1 vitamini karaciğerde biyotransformasyona uğrar. Vücuttan idrar yolu ile atılır.
 
B2 vitamini (Riboflavin): Gastrointestinal kanaldan, özellikle duodenumda, emilir.
Alkol, B2 vitamininin emilimini inhibe eder. İhtiyaç fazlası B2 vitamini, idrar ile atılır. B2 vitamini karaciğerde biyotransformasyona uğrar. Vücuttan idrar ve feçes yolu ile atılır.
 
B6 vitamini (Piridoksin): Gastrointestinal kanaldan, özellikle jejunumda, emilir.
İhtiyaç fazlası B6 vitamini, idrar ile atılır. B6 vitamini karaciğerde biyotransformasyona uğrar.
Vücuttan idrar yolu ile atılır.
 
B12 vitamini (Siyanokobalamin): Gastrointestinal kanaldan, özellikle ileumda, emilir. İhtiyaç fazlası B12 vitamini, idrar ile atılır. B12 vitamini karaciğerde biyotransformasyona uğrar. Vücuttan başlıca feçes yolu ile atılır.
 
C vitamini (Askorbik asit): Gastrointestinal kanaldan, özellikle jejunumda, emilir.
Yüksek dozlarda emilimi azalabilir. İhtiyaç fazlası C vitamini, idrar ile atılır. Karaciğerde biyotransformasyona uğrar. Vücuttan idrarla atılır.
 
D2 vitamini (Ergokalsiferol): İnce bağırsaklarda emilime uğrar. D2 vitamini karaciğerde ve böbreklerde biyotransformasyona uğrar. Vücuttan feçes ve idrar yolu ile atılır.
 
E vitamini (Tokoferol): Gastrointestinal kanaldan, özellikle duodenumda, emilir. Emilimi için safra tuzları, yağlar ve normal pankreas fonksiyonu gereklidir. E vitamini karaciğerde biyotransformasyona uğrar. Vücuttan feçes ve idrar yolu ile atılır.
 
Biotin (H vitamini): Gastrointestinal kanaldan emilir. İhtiyaç fazlası biotin, idrar ile atılır. Karaciğerde biyotransformasyona uğrar. Vücuttan idrar ile atılır.
 
Pantotenik asit: Gastrointestinal kanaldan emilir. Biyotransformasyona uğramaz. Vücuttan idrar yolu ile atılır.
 
Folik asit: Gastrointestinal kanaldan, özellikle duodenumda, emilir. İhtiyaç fazlası folik asit, idrar ile atılır. Folik asit, karaciğerde biyotransformasyona uğrar. Vücuttan idrar yolu ile atılır.
 
Nikotinamid (Niasinamid): Gastrointestinal kanaldan emilir. İhtiyaç fazlası Nikotinamid, idrar ile atılır. Karaciğerde biyotransformasyona uğrar. Vücuttan idrar yolu ile atılır.
 
Kalsiyum: Başlıca ince bağırsaktan emilime uğrar. Emiliminin optimal düzeyde gerçekleşmesi için ortamda D vitamininin bulunması gereklidir. Kalsiyumun vücuttaki emilimi, hipokalsemi durumunda ve kişinin kalsiyumdan fakir bir diyetle beslendiği durumlarda artış gösterir. Kalsiyum, vücudu başlıca feçes ve idrar yolu ile terk eder.
 
Demir: Vücutta özellikle doudenum ve jejunumda emilime uğrar. Demirin emilimi, aç karnına ferröz formda alındığında maksimum düzeyde gerçekleşir. Ayrıca demir eksikliği durumunda emilen miktar artar. Demir vücutta, başlıca karaciğer, dalak, kemik iliği ve kan dolaşımında depolanır. Demir vücuttan feçes, idrar, ter gibi çeşitli yollardan atılır.
 
Magnezyum: Vücutta en yüksek oranda jejunum ve ileumda emilime uğrar. İdrar ve feçes yolu ile vücuttan atılır.
 
Fosfor: Gastrointestinal kanaldan emilimi D vitamini varlığında artar. Ortamda yüksek oranda kalsiyum bulunması emilimini azaltabilir. İdrar ve feçes yolu ile vücuttan atılır.
 
Bakır: Başlıca mide ve duodenumda emilime uğrar. Bakır eksikliği durumunda emilen miktar artar. Bakır vücuttan feçes, idrar, ter gibi çeşitli yollardan atılır.
 
Mangan: Enterohepatik dolaşıma uğradığı için, emilim oranı çok yüksek değildir. Feçes yolu ile vücuttan atılır.
 
Çinko: Başlıca duodenum ve ileumda emilime uğrar. Feçes ve idrar yolu ile vücuttan atılır.
 
Farmasötik Şekli
Tablet
Formülü

Bir Ferrevit Pronatal Film Tablet;
Vitamin olarak
A vitamini (retinol) 4000 IU / 1200mcg
B1 vitamini (tiamin) 1.6 mg
B2 vitamini (riboflavin) 1.8 mg
B6 vitamini (piridoksin) 2.6 mg
B12 vitamini (siyanokobalamin) 4 mcg
C vitamini (askorbik asit) 100 mg
D2 vitamini (ergokalsiferol) 500 IU
d- Biotin (H vitamini) 0.2 mg
Kalsiyum D-pantotenat 10 mg
Folik asit 0.8 mg
Nikotinamid 19 mg
Mineral olarak
Kalsiyum 125 mg
Demir 60 mg
Magnezyum 100 mg
Fosfor 125 mg
Oligo-element olarak
Bakır 1 mg
Mangan 1 mg
Çinko 7.5 mg
Boyar madde olarak; titan dioksit ve sarı demir oksit içerir.

İlaç Etkileşmeleri

Birbirlerinin emilimlerini bozabileceklerinden dolayı demir içeren preparatlar, tetrasiklinler ile aynı zamanda kullanılmamalıdır.

Eğer tetrasiklinlerin Ferrevit Pronatal Film Tablet ile aynı zamanda kullanılmaları gerekiyorsa, her iki ilacın alınması sırasında yaklaşık iki saatlik bir zaman farkı olmalıdır.

 

Kontraendikasyonlar

Ferrevit Pronatal Film Tablet'in kullanımı, A ve/veya D hipervitaminozu bulunan olgularda, böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda, demir birikiminin yada demir kullanım bozukluğunun söz konusu olduğu kişilerde, hiperkalsemi yada hiperkalsiürili olgularda ve ilacın içerdiği bileşenlerden bir yada birkaçına karşı alerjisi olduğu bilinen kişilerde kullanılmamalıdır.

Kullanım Şekli Ve Dozu

Doktor tarafından başka bir şekilde önerilmediği takdirde; yetişkinler tarafından günde bir tablet kahvaltı ile birlikte alınmalıdır.

Sabahları aşırı bulantı ve kusması olan hamilelerde, diğer tüm ilaçlar gibi, Ferrevit Pronatal Film Tablet'in öğle yemeği ya da gerekirse akşam yemeği sırasında alınması önerilir.

 

 

Piyasada Mevcut Diğer Farmasötik Dozaj Şekilleri

-

Ruhsat Sahibi

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Maslak / İSTANBUL

Ruhsat Tarihi Ve Numarası

25.08.2003 - 203/01

Saklama Koşulları

30°C'nin altında, oda sıcaklığında kuru bir yerde saklayınız.

Çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız

 

Ticari Sunum Şekli Ve Ambalaj İçeriği

Ferrevit Pronatal Film Tablet; 30 ve 60 tabletlik blister ambalajda.

Uyarılar/Önlemler
Ferrevit Pronatal Film Tablet, önerilen dozlarda kullanılmalıdır. Yüksek dozlarda alındığında hipervitaminoza neden olabileceği unutulmamalıdır.
Ferrevit Pronatal Film Tablet, başka vitamin-mineral içeren ürünler ile birlikte hekime danışılmadan kullanılmamalıdır.
 
Gebelik ve Emzirme:
Ferrevit Pronatal Film Tablet, gebelik ve emzirme döneminde kullanılır. Gebelik kategorisi A'dir.
Üretim Yeri

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Hadımköy / İSTANBUL

 

Reçete ile satılır.

 

 

Yan Etkileri / Advers Etkiler
Ferrevit Pronatal Film Tablet, genelde iyi tolere edilir.
Nadiren kullanım sırasında kabızlık gibi gastrointestinal bozukluklar olabilir.
Ancak bu yakınmalar genellikle tedavinin kesilmesini gerektirmez.
BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.