Grubu Ara Ürün
Alt Grubu
Firma Koçak Farma İlaç ve Kimya Sanayi A.Ş.
Marka PROSTAMEN
Etken Madde Kodu
Ambalaj Miktarı 60
Ambalaj ADET/AMBALAJ
ATC Kodu A11AA
ATC Açıklaması Minerallerle Birlikte Multivitaminler
NFC Kodu CA
NFC Açıklaması Ağızdan Katı Kapsüller
Kamu Kodu
Patent
Satış Fiyatı 65,17 TL (1 Ocak 2010) - Fiyat Geçmişi
Önceki Fiyatı Bilinmiyor
Kurumun Ödediği
Reçete Tipi
Temin İlacınızı sadece eczaneden alınız !
Bütçe Eş Değer Kodu
Durumu Şuan eczanelerde satılıyor.
Barkodu

İlaç Prospektüsü

Ara Ürün

BİRİM FORMÜLÜ : Beher yumuşak kapsül 15 mg  likopen, 50 mcg selenyum ve 15 I.U.  Naturel Vitamin E içerir.

 

TIBBİ ÖZELLİKLERİ : Likopen domatese kırmızı rengini veren karetenoid yapıda  önemli bir antioksidandır. Sağlıklı yaşam için faydaları vardır. Yapılan çalışmalar kanser türlerinde özellikle prostat kanseri riskini azaltmada ve tedavisinde olmak üzere  kolon ve rektum kanserinde, kalp hastalıklarında faydalı olduğunu,  ayrıca, cilt üzerinde antioksidan düzeylerini artırarak, UV ışınlarının cilt üzerindeki hasarlarına karşı vücudun doğal defansını artırdığını, cilt yapısının sağlıklı olmasını desteklediğini ve cildin erken yaşlanmasını önlemeye yardımcı olduğunu desteklemektedir. Selenyum  hücre içinde  bulunan glutatyon peroksidaz enzimi esansiyel komponentidir ve antioksidan özellikleri ile serbest radikalleri nötralize eder. Ayrıca trombosit hemostazında ve kardiyovasküler hastalıklarda koruyucu rol oynar. Naturel vitamin E yağda çözünen bir vitamin olup antioksidan özelliği ile hücre zarını oksidatif zararlardan korur.

 

ÖNERİLEN KULLANIM YERİ: Oksidan hasara bağlı olarak geliştiği düşünülen hastalıkların tedavisinde antioksidan olarak tedaviye destek amacıyla, bazı kanser türleri özellikle prostat kanseri riskini azaltmada, kalp ve damar sağlığının korunmasında,  güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı vücudun doğal defansını artırmada, cilt yapısının sağlıklı olmasını desteklemede ve cildi erken yaşlanmaya karşı korumada yardımcı olarak kullanılır.

 

KULLANILMAMASI GEREKEN DURUMLAR : Bileşimindeki maddelerden herhangi birine karşı önceden oluşmuş aşırı duyarlılık durumlarında kullanılmamalıdır .

 

UYARILAR/ÖNLEMLER : Kullanmadan önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kullanmakta olduğunuz ilaç var ise  mutlaka doktorunuza ve eczacınıza bildiriniz.

 

YAN ETKİLER/ADVERS ETKİLER :

Bildirilmiş herhangi bir yan etkisi yoktur.

İstenmeyen bir etki görüldüğü zaman Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ ne  bildiriniz.

 

GÜNLÜK KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU :

Yetişkinler için tercihen yemeklerden sonra günde 2-3 kez  bir kapsül veya doktorun tavsiye ettiği miktarda su ile  birlikte ağız yolu ile alınır.

 

SAKLAMA KOŞULLARI: 250C’nin altında serin ve kuru şartlarda, çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği  yerlerde  ve ambalajında saklayınız.

  

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ        : 15, 30 ve 60  adet yumuşak  kapsül blister ambalajda

 

İZİN SAHİBİ VE ADRESİ     :  

KOÇAK FARMA  İlaç ve Kimya Sanayi A.Ş.

Bağlarbaşı Gazi Cad . 64-66,Üsküdar / iSTANBUL 

 

İZİN TARİH VE NO     : 12.1.2005 – 2005/63

 

ÜRETİCİ İSİM VE ADRESİ : 

KOÇAK FARMA  İlaç ve Kimya Sanayi A.Ş.

Organize Sanayi Bölgesi , Çerkezköy / TEKİRDAĞ

  

BU ÜRÜNÜN TIBBİ YARARI GELENEKSEL KULLANIMA VE LİTERATÜRE  DAYANMAKTADIR . TIBBİ MÜSTAHZAR (İLAÇ) OLARAK DEĞERLENDİRİLMEMİŞTİR .

 

SADECE ECZANELERDE SATILIR .